12° Parçalı bulutlu

Çamurlu yollar parke ile kaplandı

Gemlik - 12 Nisan 2021 14:32 A A

Gemlik Belediyesi ilçe genelinde kilitli parke ve asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 2020 yılında yaklaşık 48 bin metrekare kilitli parke taş çalışması yapan Gemlik Belediyesi ekipleri, 2021 yılında çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Eşref Dinçer Mahallesi, Yeni Devlet Hastanesi altında bulunan ve daha önce mıcır kaplı olan sokaklara 8 bin metrekare kilitli parke taş döşeyen ekipler, bölgedeki yaşanan ulaşım sıkıntılarını da ortadan kaldırdı.
Gemlik Belediyesi’nin sürdürdüğü kilitli parke taş çalışmalarıyla ilgili konuşan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, daha önce bu mahallelerin ihmal edildiğini ifade ederken, ilgili altyapı firmalarıyla görüşmeler yapıldığını ve yapılan bu görüşmeler sonucunda bu mahallelere doğalgaz ile altyapı hizmeti sağlandığını belirtti.
Başkan Sertaslan şöyle konuştu: “Gemlik’e yakışan yollar yapmaya devam ediyoruz. Köylerde ve ilçe merkezinde ulaşım açısından sıkıntılı yollarda düzenlemeler yapıyoruz. Eşref Dinçer Mahallemizdeki bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız yıllardır çamur veya mıcırdan geçerek evlerine ulaşmaya çalışıyordu. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, burada çok sayıdaki sokakta 8 bin metrekare kilitli parke taş ve oluk çalışması yaparak vatandaşlarımızın bu sorunu çözüme kavuşturdu. Gemlik Belediyesi olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.
Balıkpazarı yol çalışmaları konusunda da bilgi veren Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Balıkpazarı’nda Şehit Avukat Özgür Aksoy ve Şehit İdris Büyükdönmez caddelerinde elektriği yer altına alma çalışmaları geçtiğimiz günlerde başladı. Bu çalışmaların ardından biz de kilitli parke taşı ve kaldırım çalışmaları yapacağız” diye konuştu.

Bu haber 1504 kez okundu.
Gemlik - 14:32 A A
BENZER HABERLER

Nöbetçi Eczaneler

HAVA DURUMU

19 Nisan 2024 CUMA
12°
 • CTS 17.2°
 • PAZ 20.9°
 • PTS 22.0°

HABER LİSTESİ

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/gemlikmedya/public_html/wp-content/themes/wphaber/include/widgets/widget-doviz.php on line 28
  -
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/gemlikmedya/public_html/wp-content/themes/wphaber/include/widgets/widget-doviz.php on line 39
  -
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/gemlikmedya/public_html/wp-content/themes/wphaber/include/widgets/widget-doviz.php on line 50
  -