Kapalı

Belediyespor atletizmde altı yarışmada başarılı oldu

Güncel - 1 Mart 2021 14:13 A A

Gemlik Belediye Spor Kulübü sporcuları sezon öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Sporcular, atletizmin farklı branşlarında  Gemlik’e büyük gurur yaşattılar.

Bursa Atletizm İl Spor Temsilciği, 2021 yılı programları arasında yer alan “Deneme Yarışları”na 8 kulüp ve 274 sporcu katıldı. Yarışmalar Bursa Atıcılar Atletizm Pisti’nde gerçekleşti. Gemlik Belediye Spor Kulübü 16 kişilik kafile ile turnuvada yarıştı. Aylin Gani ve Burhan Gümüş’ün çalıştırdığı Gemlikli sporculardan Halil Can Kaya uzun atlamada birinci, Beyza Nur Topçu uzun atlamada üçüncü,  100 metre engelli koşuda Halil Can Kaya ikinci, 2000 metre Emir Cihan Tunç üçüncü, cirit atmada Sefa Pamuk ikinci,  fırlatma topunda M. Ali Budak üçüncü, bayrak koşusunda ise piste çıkan tek ekip olan atletlerimiz mesafeyi koşarak takım halinde müsabakayı bitirdi.

Deneme müsabakası a katılan sporcular ve eğitmenlerini tebrik eden Gemlik Belediye Spor Kulübü Başkanı Durmuş Uslu, kulübün önümüzdeki dönemde başarılarını arttıracağını söyledi. Başkan Uslu şöyle konuştu: “Pandemi koşulları nedeniyle sportif faaliyetlerde yavaşlama olsa da kulübümüz bünyesinde çocuklarımızı çalıştıran Aylin ve Burhan hocalarımızın sağlık tedbirleri kapsamında çalıştırdığı genç sporcularımız ilçemizi başarıyla temsil ediyorlar. Kulübümüz ve sporcularımıza her zaman destek olan Belediye Başkanımız Mehmet Uğur Sertaslan’a teşekkür ediyoruz. Gemlik’i başarılarıyla anılan bir spor kenti yapmada çalışmalarımız devam edecek.”

Bu haber 647 kez okundu.
Güncel - 14:13 A A
BENZER HABERLER

Nöbetçi Eczaneler

HAVA DURUMU

30 Kasım 2022 ÇARŞAMBA
 • PER 16.4°
 • CUM 12.7°
 • CTS 12.3°

HABER LİSTESİ

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -